Sport

Etapă în ligile inferioare. Viitorul Târgu Frumos a făcut scor acasă, portarul celor de la Holboca a părăsit terenul supărat că a primit 3 goluri

Duminică a avut loc etapa a XI-a, din Ligile a IV-a și a V-a, unde echipele favorite pentru promovare au continuat seria victoriilor.

În liga IV Iași, Viitorul Târgu Frumos s-a distrat acasă cu cei de la Foresta Ciurea, la finalul celor 90 de minute scorul a fost de 12-0.

Un episod ciudat s-a întâmplat la Holboca, unde fundașul improvizat ca portar, Mihai Ghidoarcă, s-a supărat când era 3-0 pentru adversari și a părăsit terenul lăsându-și echipa în 10 oameni. Adversarii de la Rapid Dumești au profitat de această situație și au învins cu 6-1.

Echipa de juniori de la CSM Pașcani, continuă să rămână fără puncte după înfrângerea din deplasarea de la Mircești scor, 4-1.

Iată rezultatele complete ale etapei:

VIITORUL TG. FRUMOS – FORESTA CIUREA 12-0 (5-0)

HELIOS TOMEȘTI – PODGORIA COTNARI 5-3 (2-1)

STEJARUL SINEȘTI – VENUS BUTEA 1-1 (0-1)

SIRETUL LESPEZI – GLORIA BALȘ 3-0 (1-0)

AS HOLBOCA – RAPID DUMEȘTI 1-6 (1-4)

UNIREA MIRCEȘTI – CSM PAȘCANI 4-1 (3-1)

VIITORUL HÎRLĂU – UNIREA RUGINOASA 2-0 (1-0)

VIITORUL LUNGANI – GLORIA BĂLȚAȚI 2-0 (1-0)

Locul 1 Viitorul Târgu Frumos 33 puncte 2 Rapid Dumești 29 puncte 3 Siretul Lespezi 24 punct

În Liga a V-a, cea mai importantă partidă a fost cea dintre Siretul Stolniceni și Moldova Cristești. Cele două formații se află în lupta pentru promovare, iar la finalul celor 90 de minute au fost nevoită să își împartă puncte scor 2-2.

CSM II Pașcani (OldBoys), continuă seria înfrângerilor după 5-2 pe teren propriu contra celor de la Voința Moțca. Liderul Viitorul Hărmănești, a trecut fără probleme, 5-0, de Activ Valea Seacă și rămân la 3 puncte distanță de locul 2 Moldova Cristești.

SIRETUL STOLNICENI-PRĂJESCU – MOLDOVA CRISTEȘTI 2-2 (2-1)

VIITORUL HĂRMĂNEȘTI – ACTIV VALEA SEACĂ 5-0

CSM II PAȘCANI – VOINȚA MOȚCA 2-5 (0-2)

FC LUNCA PAȘCANI – RECOLTA CONȚEȘTI 4-1 (3-0)

AVÂNTUL TODIRESTI – UNIREA AL. I. CUZA 5-1

VIITORUL MUNCEL – AVÂNTUL TĂTĂRUȘI 2-1

NOUA GENERATIE TOPILE – BIRUINȚA MIROSLOVEȘTI 3-2

SPICUL HELEȘTENI – KOSAROM II PAȘCANI 1-3 (1-2)