News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Social

Depuneri de coroane la statuia domnitorului Ştefan cel Mare. Şefii Primăriei au lipsit de la eveniment (VIDEO)

509 ani de la moartea domnitorului Ştefan cel Mare au fost marcaţi printr-un Te Deum şi depuneri de coroane la statuia amplasată în centrul municipiului. Iniţiativa a aparţinut organizaţiei locale a Partidului Naţional Liberal.

 

La orele 12.00 un sobor de preoţi în frunte cu protopopul Pavel Postolachi au oficiat o slujbă de pomenire, la finalul căreia participanţii au depus două coroane.”Nu e un gest politic, ci unul de respect faţă de istoria noastră”, a declarat Petrică Dascălu, preşedintele PNL Paşcani.   

  

Chiar dacă liberalii au dorit ca la acest eveniment să participe reprezentanţi ai Primăriei, instituţiilor publice şi de la celelalte formaţiuni  politce, aceştia au lipsit cu excepţia Spitalului Municipal de Urgenţă. Doi angajaţi ai unităţii au depus o coroană în numele instituţiei. 

  

{flv}diverse/te_deum_02_07_2013{/flv}

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Avarie la o conductă de apă din Pașcani! Apa se oprește până la ora 15 pe două străzi!

Redacția

Vineri noaptea are loc prima acțiune de deratizare și dezinsecție la Pașcani

Răzvan Grecu

42 de mii de lei, bani donați de români pentru contestarea amenzilor aplicate protestatarilor împotriva legilor justiției

Redacția
Încarcă...