News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Cupa Mondială de fotbal: Spania şi Germania au remizat, scor 1-1. Istvan Kovacs a fost arbitru de rezervă

Echipa naţională a Spaniei a încheiat la egalitate duminică, scor 1-1, meciul disputat cu Germania, în cadrul grupei E de la Cupa Mondială din Qatar, transmite news.ro.

Spania a deschis scorul prin Alvaro Morata, în minutul 62, acesta deviind în plasă la o pasă a lui Jordi Alba. Egalarea a venit în minutul 83, când Fullkrug l-a învins pe Unai Simon cu un şut puternic.

Cu acest egal, Germania mai păstrează şanse de calificare în optimi, dar depinde şi de rezultatul din meciul Spania – Japonia.

SPANIA: Unai Simon – Carvajal, Rodri, Laporte, Jordi Alba (Balde 82) – Busquets – Gavi (N. Williams 66), Pedri – Ferran Torres (Alvaro Morata 54), Marco Asensio (Koke 66), Dani Olmo. SELECŢIONER: Luis Enrique

  

GERMANIA: Neuer – Kehrer (Klostermann 70), Sule, Rudiger, Raum (Schlotterbeck 87) – Goretzka, Kimmich – Gna

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Pentru o pensie mai bună, să economisesc acum sau să nu economisesc, dar să mă pensionez mai târziu cu 5 ani?

Redacția

Târgul de Crăciun din Craiova este pe locul 6 în topul celor mai frumoase din Europa

Redacția

Atacul lui Trump asupra Fed amenință credibilitatea SUA, spune un fost guvernator al băncii centrale americane. Precedentul BNR

Redacția
Încarcă...