Candidatul Coaliției PSD-PNL-UDMR la alegerile prezidențiale din luna Mai a transmis prin intermediul unei postări video de ce a ales să plece din politică.
Crin Antonescu, candidatul Coaliției la alegerile prezidențiale
Crin Antonescu are de câteva zile o nouă pagină de Facebook, prin intermediul căreia prezintă, aproape zilnic, mesaje către alegători, chiar dacă nu ne aflăm într-o perioadă electorală, în adevăratul sens al cuvântului.
Luni, 17 februarie, Crin Antonescu a ales un mod inedit de a explica unde a fost și cea făcut în ultimii 10 ani, nu fără a face o analiză a situației actuale, cu apropouri directe la candidatul Călin Georgescu și la alegătorii lui hipnotizați.
”Vreți să știți de ce am plecat 10 ani și ce am făcut? Ne bălăcim în conspirații. Crin e șantajabil, are datorii, are dosare, îl au ăștia la mână cu ceva. După zeci de ani în care ni s-au spus niște minciuni, e normal să ne îndoim când auzim că apa-i udă. Apa, la români, e doar solidă. Un cataroi de gheață pe care alunecăm, cădem și ne rupem gâtul. Nu avem răspunsuri și nu mai credem în nimic ce vine de la autorități.