News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Control în Satul de Vacanţă din Constanţa: Se gătea pe trotuar / Comisarii ANPC au fost înjuraţi

Comisarii Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor (ANPC) au controlat, vineri seara, mai mulţi comercianţi din Satul de Vacanţă din Constanţa, iar acţiunea s-a lăsat cu scandal. Preşedintele ANPC, Horia Constantinescu, a declarat că echipele de control au fost înjurate şi s-a aruncat cu mâncare în comisarii instituţiei, potrivit News.ro.

Horia Constantinescu, presedinte ANPCFoto: AGERPRES

ANPC a descoperit că în acele unităţi se gătea pe trotuar, iar alimentele nu erau ţinute la temperatura potrivită.

  

„În Satul de Vacanţă a ieşit în această seară o întreagă revoluţie. Suntem deja la a patra acţiune de control din această vară, acţiune în cadrul căreia am arătat încă şi încă o dată, probabil de patru ori faptul că nu se poate găti ca la bâlci, nu se poate găti pe trotuar, nu putem pune doar un linoleum pe jos şi să ni se pară că acolo am amenajat o bucătărie.

Spuneam inclusiv părinţilor care, din păcate, au hotărât că trebuie să cumpere mâncare copiilor, pentru că, culmea, nici noi nu gătim cu geamul închis, spuneau unele dintre mămici. Deci se poate găti clătita direct pe plită, direct pe trotuar, se poate păstra mâncarea la temperatura ambientală,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

VIDEO Nicolae Stanciu, încă un trofeu pentru palmares

Redacția

5 sfaturi pentru cumpărarea unei saltele noi

Redacția

UPDATE Clotilde Armand: Blocarea accesului locuitorilor în complexul Greenfield, o măsură greşită. Solicit Romsilva să deblocheze urgent drumul/ Romsilva a cerut în mai multe rânduri PS1 și PMB să preia drumul forestier închis

Redacția
Încarcă...