RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Consilierul Bodoașcă critică modul în care se realizează lucrările de asfaltare pe M. Kogălniceanu!

Lucrările de asfaltare prin îmbrăcăminți bituminoase ce se realizează pe strada Mihail Kogălniceanu, au ajuns în atenția unui ales local.

Acesta contestă modul în care este turnat asfaltul, acolo unde sunt amenajate parcări.

  

Claudiu Bodoașcă, consilier local PNL, a postat astăzi pe o rețea de socializare câteva fotografii cu parcarea de pe M. Kogălniceanu, peste drum de centrul de copii Mihail Sadoveanu. „Lucrări de asfaltare direct pe pământ, fără o minimă pregătire a terenului, în stilul consacrat de acum al administrației PSD-Pantazi! Cât credeți că va rezista acest asfalt?”, întreabă alesul local.

Șeful Serviciului de Gospodărie din cadrul Primăriei Pașcani este de altă părere: el spune că în zona respectivă asfaltul este turnat pe prundiș și că terenul a fost pregătit în acest sens încă de ieri.

Lucrările de asfaltare prin îmbrăcăminți bituminoase se realizează în baza unui contract încheiat anul trecut de Primăria Pașcani.

Related posts

Primarul Pantazi se distanțează de subiectul majorării prețului la apă: decizia e a consilierilor locali!

Răzvan Grecu

Parcul Peștișorul, din nou pe masa Consiliului Local, în cadrul unei noi ședințe! Iată ordinea de zi completă

Marius Parteni

SUA discută cu productori de energie pentru aprovizionarea Europei dacă Rusia invadează Ucraina

Redacția
Încarcă...