News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Consilierii au votat pentru mărirea sumei alocate profesorilor care au obținut rezultate meritorii cu elevii, la olimpiadele școlare (DOC)

Profesorii merituoși vor primi cu 100 lei mai mult decât a fost propus la inițierea proiectului de hotărâre. Asta au aprobat astăzi membrii Consiliului Local în cadrul ședinței extraordinare.

Aleșii au aprobat suplimentarea sumei de 200 lei, la 300 lei, pentru cadrele didactice care au obținut, prin intermediul elevilor , cele mai bune rezultate la concursurile și olimpiadele județene.

Festivitatea de premiere va avea loc pe data de 1 iunie, de la orele 11.00, în Sala Casei de Cultură din Pașcani.

  

Totodată, și elevii vor fi recompensați pentru munca și determinarea lor, întrucât vor primi diplome, flori dar și bani, în funcție de performanțele pe care le-au avut. Astfel că,  pentru rezultatele obținute la olimpiadele județene, fiecare elev va primi 200 lei, iar pentru olimpiadele naționale, 300 lei.

Cu privire la acest aspect, Carmen Apostol a fost cea care a propus tuturor consilierilor și nu numai, să fie prezenți luni, la Casa de Cultură, pentru a lua parte la premiere.

Proiectul a fost inițiat de viceprimarul Vasile Axinte.

Vezi aici lista!

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Polițistii și jandarmii pot aplica sancțiuni privind deșeurile

Redacția

Cum pot fi exploatate de privaţi spaţiile comune din blocuri, conform noii legi a asociaţiilor de proprietari

Redacția

Apel la pășcăneni din partea Primăriei pentru îndepărtarea țurțurilor – aceștia prezintă un adevarat pericol!

Carmen Bălăceanu
Încarcă...