RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Ciolacu: Dacă Orban inițiază suspendarea președintelui, mergem la suspendare. Dar nu inițiază PSD asta

Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat, marți seară, la România TV, că social-democrații nu vor iniția procedura de suspendare a președintelui Klaus Iohannis, dar că ”vor merge la suspendare” dacă Ludovic Orban va face acest lucru.

Liderul social-democrat l-a ironizat pe fostul președinte PNL spunând că ”doar a constatat” că președintele a încălcat Constituția fără să ia nicio măsură.

  • ”Dacă Orban inițiază suspendarea, mergem la suspendare. Dar nu inițiază PSD. Dacă inițiază Orban, da. Am înțeles că are detalii, de ce ne spune jumătăți de adevăr? Să aflăm și noi cum se fac jocurile”, a declarat Marcel Ciolacu, marți seară, la România TV.

sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea

Donează prin PayPal paypal icon

  

Donație recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donație singulară

Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Știința explică de ce, indiferent cât ai mâncat, mai ai loc și pentru desert

Redacția

Testul de 1.000 de km/h care a readus în discuție trenurile la fel de rapide precum avioanele. ”Borna” de 320 km/h a TGV-urilor

Redacția

Lider PSD, despre posibilitatea unei liste comune cu PNL la europarlamentare: Nu exclud nimic

Redacția
Încarcă...