Proprietara unui câine a apelat la ajutorul pompierilor pășcăneni în prima zi de Crăciun pentru a-și recupera animalul din Lacul Peștișorul. Acesta a rămas izolat pe o porțiune de gheață după ce a fost, cel mai probabil eliberat din lesă.
Văzând că animalul a rămas izolat proprietara, Ana Maftei, a apelul serviciul 112. La fața locului s-a deplasat un echipaj de la Secția de Pompieri Pașcani cu o barcă. După intervenția acestora câinele a fost recuperat și predat proprietarului.
Citește și {loadposition articlescategoryload} – Shortcut


