News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Bani pentru avertizoarele de fum la Spitalul Municipal nu se găsesc, pentru expertize și avocați, da

Spitalul Municipal de Urgență a fost amendat anul acesta cu 2.500 de lei de către reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență. Motivul o constituie lipsa autorizației de securitate la incendiu.

 

  

 

 

Acesta nu există pentru că nu sunt montate avertizoarele de fum. Unitatea medicală are nevoie mare de aproximativ 400.000 de lei, doar pentru plata lucrărilor de montaj.

 

Această situație nu pare să îi îngrijoreze pe oficialii Primăriei, ce alocă sume importante din bugetul public pentru plata unor servicii care să le acopere problemele. De asemenea, anul acesta s-a renunțat la amenajarea vestiarelor și extinderea Compartimentului de Primiri Urgențe, din cadrul instituţiei spitaliceşti.   

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Licitația pentru atribuirea a trei autorizații taxi reluată, după ce a fost anulată fără explicații publice!

Marius Parteni

Proiectele inițiate de PSD, privind subvenționarea taxei de salubrizare, a prețului la apă și acordarea unor tichete sociale, au fost respinse

Răzvan Grecu

Ședința Consiliului Local Pașcani, 19 decembrie 2024 (VIDEO)

Redacția
Încarcă...