Oficialitățile din Târgu Frumos au sărbători astăzi Ziua Unirii. În această dimineață, administrația locală a depus coroane la Monumentul Eroilor, după care toți cei prezenți și-au dat mână cu mână pentru Hora Unirii.

Din programul de astăzi care a început la ora 09.00, nu au lipsit cântecele patriotice, intonarea imnului de stat, iar profesorul drd Constantin Enea le-a vorbit celor prezenți despre semnificația zilei.
Aproximativ 200 de persoane au participat la eveniment, implicit la horă.


