News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Trump, insultă grosolană la adresa lui Biden, la un miting în Erie: „Fiu de cățea prost”

Fostul preşedinte american Donald Trump a ”jucat cartea victimei”, potrivit revistei RollingStone, la un miting, în oraşul Erie, în Pennsylvania, unde l-a atacat pe şeful statului american, Joe Biden, pe care l-a catalogat drept ”necinstit”, ”cel mai corupt preşedinte din istoria americană” şi un ”fiu de cățea prost”, relatează AFP conform news.ro

”Îl avem un unul care nu e la vârful formei sale. N-a fost niciodată. Avem un om care e un fiu de cățea prost (stupid son of a bittch)”, a declarat Trump, citat de RollingStone şi potrivit unei înregistrări video postată de tabloidul britanic DailyMail.

Favoritul republican la învestirea republicană în vederea alegerilor prezidenţiale din 2024, în vârstă de 77 de ani, a inculpat la începutul lui iunie.

El este acuzat de faptul că a pus în pericol securitatea Statelor Unite prin păstrarea unor documente clasificate după ce a plecat de la Casa Albă – inclusiv planuri planuri militare şi informaţii despre armament nuclear -, la reşedinţa sa Mar-a-Lago, în Florida, în loc să le predea Arhivelor Naţionale, aşa cum este obligat de lege.

  

Trump called Biden a “stupid son of a bitch”
Trash talk in American politics is reaching a new level.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Camera Deputaţilor a încuviinţat cererea DNA privind percheziţionarea lui Adrian Miuţescu: „Nu am nimic de ascuns”

Redacția

Ciucă îi cere lui Ciolacu să găsească biletul de avion care arată că nu a fost plecat pe banii Nordis la Nisa

Redacția

Orban: Iau cu mare seriozitate în calcul această posibilitate de a fi candidat la președinția României

Redacția
Încarcă...