News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sport

Simona Halep, despre retragerea lui Roger Federer: „Nu va mai exista niciodată un alt Roger”

Jucătoarea română de tenis Simona Halep (locul 9 WTA) a declarat că „nu va mai exista niciodată un alt Roger” și s-a declarat recunoscătoare că a avut șansa să fie contemporană cu Federer, după anunţul retragerii din activitatea competiţională a tenismenului elvețian.

„Nu va mai exista niciodată un alt Roger şi sunt recunoscătoare că am avut şansa să joc în aceeaşi eră cu el”, a scris Halep, într-o scurtă postare publicată în limba engleză pe contul său de Facebook, alături de o fotografie în care apare pe teren alături de elveţian.

Legendarul tenisman elveţian Roger Federer şi-a anunţat joi retragerea din activitatea sportivă, el indicând că ultimul turneu la care va participa va fi competiţia pe echipe Laver Cup, săptămâna viitoare la Londra.

Tenismanul cu 20 de turnee de Mare Şlem câştigate a precizat că ultimii trei ani au fost dificili din punct de vedere fizic, cu mai multe accidentări şi operaţii. Este deci normal ca el să se retragă la vârsta de 41 de ani, după mai mult de 1.500 de meciuri disputate şi 24 de ani petrecuţi în circuit, informează Agerpres.

  

„Am muncit mult ca să revin la cel mai bun nivel al meu şi să fiu competitiv.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Djokovic, criticat dur de Tsitsipas, numărul 4 mondial: „Își stabilește propriile reguli și îi face pe ceilalți să pară idioți”

Redacția

FOTO. Zverev şi-a cerut scuze cu lacrimi în ochi după ce l-a învins pe Djokovic la JO de la Tokyo: Îmi pare foarte rău pentru el

Redacția

Fotbal, Liga 3: CSM Pașcani – Știința Miroslava 1-0

Marius Parteni
Încarcă...