News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Şefa CNA, dată afară. Raportul de activitate a fost respins în Camera Deputaţilor

Preşedinta Consiliului Naţional al Audiovizualului (CNA), Monica Gubernat, va fi demisă ca urmare a faptului că plenul Parlamentului a respins, marţi, raportul de activitate al instituţiei cu 240 de voturi “pentru”.

Şedinţa, condusă de preşedintele Camerei Deputaţilor, Ludovic Orban, a fost convocată pentru a dezbate rapoartele de activitate ale Avocatului Poporului, Consiliului Naţional al Audiovizualului, Consiliului Naţional pentru Combaterea Discriminării şi Consiliului Suprem de Apărare a Ţării (CSAT).

  

“Parlamentul României a respins astăzi raportul Consiliului Naţional al Audiovizualului. Consecinţa este încetarea mandatului preşedintelui CNA, ca urmare a respingerii raportului CNA”, a declarat Orban, după votul pe raport.

epochtimes-romania

Related posts

Proiect de lege: 15.000 de lei de la stat primă de căsătorie şi pentru naşterea celui de-al treilea copil

Redacția

1,6 milioane de moldoveni utilizează Facebook

Redacția

Ghid practic: fără drumuri la Casa de Pensii! Cum îți poți verifica online vechimea în muncă și contribuțiile sociale pentru anul în curs?

Redacția
Încarcă...