News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Internațional

Scandal monstru! Cine sunt moștenitorii care au pierdut o proprietate de 3 milioane din cauza unei pete de cerneală de pe TESTAMENT

Ghinion sau exigență din partea unui magistrat intransigent? Poate că puțin din fiecare, ar răspunde cel mai ghinionist cuplu, care a pierdut o proprietate evaluată la câteva milioane de dolari.

Totul, din cauza unei pete de cerneală scurse pe testament.

Cazul care a divizat Australia

Un magistrat din Australia a avut de judecat poate cel mai „special” caz din cariera sa. După o analiză îndelungă, el a decis că testamentul unui fost bancher, decedat la vârsta de 75 de ani, este lovit de nulitate din cauză că numele beneficiarilor era acoperit de o cerneală neagră căzută pe document.

  

Howard Edwin Thomas a decedat în iulie 2021, dar, cu 10 ani înainte, el le lăsase moștenire prietenilor săi apropiați Richard și Deborah Nightingale o proprietate evaluată la 3 milioane de dolari.

Totodată, scrie Business Insider, cuplul Nifghtingale fusese desemnat administrator al averii bancherului, potrivit documentelor depuse la instanța din statul Victoria, Australia.

În 2011, bancherul Howard Thomas a întocmit un testament, întins pe trei pagini. Documentul original a rămas în posesia sa, dar la două luni după deces, actul a fost descoperit „într-o grămadă de hârtii murdare de pe masa din bucătărie”,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Zelenski ceartă liderii europeni la Davos, pe care îi acuză de pasivitate și dependență de Statele Unite. Ce l-a înfuriat pe președintele Ucrainei

Redacția

Balcanii de Vest, o ecuație pe care UE nu a rezolvat-o încă. „Teren fertil pentru KREMLIN, Europa trebuie să navigheze cu atenție”

Redacția

Moștenitoarea tronului Spaniei la manșa unui avion de antrenament. Prințesa Leonor se pregătește pentru rolul de șef al Forțelor Armate

Redacția
Încarcă...