News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

S-au autodenunțat după ce au furat alimente în valoare de 9000 de lei

Doi tineri riscă să facă 15 ani de închisoare pentru furt calificat, după ce unul dintre ei s-a autodenunțat la Poliție că a comis două spargeri asupra unui magazin alimentar din localitatea Conțești.

Prima spargere a fost dată de Ștefan Pavel Ciprian și Ivan Neculai în noaptea de 14 spre 15 septembrie, cei doi reușind să golească rafturile magazinului. După două săptămâni aceștia s-au întors la locul faptei, în noaptea dintre 30 septembrie și 1 octombrie, împreună cu alți trei tineri, intrând în magazin prin efracție și furând din nou toată marfa.

 Polițistii i-au prins după ce un tânăr s-a autodenunțat, aceștia fiind prezentați judecătorilor cu propunerea de arestare preventivă și riscând 15 ani de închisoare. Ceilalți trei tineri, ce au participat doar la ultimul furt, sunt cercetați în stare de libertate. Valoarea totală a bunurilor furate a fost de 9000 de lei, după identificarea autorilor o parte din prejudiciu fiind recuperat.

  

 Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Târgu Frumos: Acţiune pentru siguranţa cetăţenilor

Redacția

După ce a pierdut bani la păcănele, o tânără a jefuit o sală de jocuri de noroc din Capitală cu un spray de gândaci

Redacția

O autoutilitară a luat foc în Pașcani

Teona Gherasim
Încarcă...