News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Economie și afaceri

Programul Rabla va fi blocat pentru următorii doi ani

Programul Rabla va fi blocat pentru următorii doi ani, iar banii care ar fi trebuit alocați pentru aceștia vor fi folosiți pentru alte proiecte, potrivit unor surse.

Toate programele de la Administraţia Fondului pentru Mediu (AFM) vor fi analizate şi vom lua o decizie în curând cu privire la acestea – cele care au fost blocate şi cele care urmau să fie lansate în perioada următoare, a declarat, marţi, ministrul Mediului, Apelor şi Pădurilor, Diana Buzoianu, la ceremonia de primire a mandatului de la Mircea Fechet.

“În momentul de faţă, ştim cu toţii că vor fi tăieri de la toate ministerele. Va trebui să vedem cum ducem banii să fie folosiţi cât mai eficient şi pe proiectele care au cel mai mare impact de reducere de emisii.”, a spus Diana Buzoianu.

Administraţia Fondului pentru Mediu anunța în 18 iunie suspendarea tuturor programelor de finanțare în desfășurare. Ulterior, AFM a revenit și a precizat că s-a decis “suspendarea lansării tuturor programelor de finanțare, inclusiv lansarea sesiunii Rabla pentru persoane fizice”, care era programată pentru 19 iunie.

  

TeleM

Related posts

Industria de jocuri video din România, cifră de afaceri de 332 milioane EUR în 2022

Redacția

Ciucă a discutat pachetul de măsuri din energie cu furnizorii și producătorii: Au agreat noile măsuri. Facturile greșite, recalculate

Redacția

Le merge mai bine ca niciodată! Micile afaceri „de cartier” care bubuie în perioada de criză

Redacția
Încarcă...