News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
AdministrațieLocal

Polițiștii locali din Pașcani primesc banii pentru un proces câștigat din 2019

Aproximativ 486.000 de lei vor fi alocati din bugetul public al municipiului pentru plata unor drepturi câștigate în instanță de angajații Poliției Locale.

Pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local, care va avea loc pe data de 26 noiembrie, se află proiectul privind rectificarea bugetului local. Primarul Marius Pintile și viceprimarul Claudiu Bodoașcă, au anunțat în conferința de presă că trebuie achitate drepturile bănești, mai ales că este o sentință definitivă din anul 2019.

Polițiștii locali au acționat în judecată Primăria Pașcani, deoarece din 2017 nu le-au fost respectate o serie de drepturi bănești.

Sentință definitivă a fost pusă în executare, iar suma de plată cu tot cu penalități și majorări de întârziere se ridică la 486.000 de lei.

  

Primarul și viceprimarul municipiului consideră că s-a greșit că nu au fost achitate sumele de bani la momentul când procesul a fost câștigat de polițiști.

Related posts

Comisia Județeană a Arbitrilor Iași organizează curs gratuit pentru arbitri de fotbal la Pașcani

Denisa Mădălina Pițel

Pașcaniul nu este parte în contractul de delegare cu ApaVital: un document al Curții de conturi susține acest lucru! (DOC)

Răzvan Grecu

Cea mai mare licitaţie publică din istoria judetului Iaşi, la start. Se vor bate zeci de firme de pe tot mapamondul: giganţi ai constucţiilor de autostrăzi, aeroporturi, spitale.

Redacția
Încarcă...