
Experiență neplăcută pentru o șoferiță din Pașcani, care a rămas fără o roată de la mașină, după ce s-a încumetat să intre cu autoturismul pe o stradă din zona vale a orașului.
Totul s-a întâmplat pe strada Izvoarelor, recunoscută pentru situația dezastruoasă în care se află, până când îi va veni rândul la asfaltare. Mare i-a fost uimirea acesteia când a văzut cauciucul din dreapta spart, fiind nevoită să renunțe la gândul de a-și continua drumul cu mașina.
De revoltă, dar poate și din solidaritate, femeia a postat pe un site de socializare, în grupul pășcănenilor, un scurt mesaj în care descrie pățania. Ea a atașat şi mai multe poze care arată că ceea ce i s-a întâmplat este departe de a fi o glumă.
În această situație, pășcăneanca ar trebui să dea în judecată Primăria Municipiului Pașcani, pentru a reuși să-și recupereze paguba suferită. Pentru a intra în normalitate, locuitorii municipiului și nu numai, mai au de așteptat și îndurat situația străzilor din zona vale a orașului, până când acestea vor intra, la rândul lor, în procesul de reabilitare.

Citește și: {loadposition articlescategoryload}


