O femeie în vârstă de 56 de ani din satul Hârtoape, comuna Vânători, a fost victima unei agresiuni a propriului fiu. Acesta locuiește sub același acoperiș cu mama sa, iar sâmbătă în urma unui conflict spontan a lovit-o.
Realizând că și-a pierdut controlul, a sunat la 112 pentru a solicita un echipaj de la Ambulanță. 
Femeia a fost transportată la Spitalul Municipal de Urgență Pașcani cu un traumatism cranio facial și un traumatism toraco-abdominal. În urma investigațiilor s-a decis păstrarea pacientei în unitatea medicală.
Deocamdată nu a fost făcută nicio sesizare către Poliție și cel mai probabil nici nu va exista, femeia iertând gestul fiului său.
Citește și {loadposition articlescategoryload}


