RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
CulturăEducație

“Fenomenalul” Andrei Anușca, Premiul pentru cel mai bun actor în rol secundar la Festivalul “Teatru sub castani” (foto)

Sâmbătă, 27 Aprilie s-a încheiat cea de-a XIII-a ediție a Festivalului școlar în limbi străine “Teatru sub castani”, organizat de Colegiul Național’Mihai Eminescu”,Iași.

Andrei Anușca, membru al trupei de teatru Fenomenalii  a Liceului “Miron Costin” Pașcani a obținut Premiul pentru cel mai bun actor în rol secundar, Le docteur, din piesa La Jalousie du barbouillé, de Molière.

Pentru Andrei este al doilea premiu de interpretare obținut anul acesta, primul fiind cel de la Festivalul “Hai la Teatru!”

Felicitări tuturor membrilor trupei “Fenomenalii” și prof. coordonator, Elena Dăscălița pentru prestația superbă de la festival!

  

Liceul Teoretic “Miron Costin” Pașcani

Related posts

”Valorile copilăriei”  – Concurs Internaţional de creaţii literare și plastice la Pașcani (FOTO)

Redacția

Elev de la Colegiul “Sadoveanu” – ambasador în lupta cu schimbările climatice

Ema Roman

Se pregateste o noua schimbare in educatie. Matematica se uneste cu informatica, fizica si chimia devin “Stiintele vietii”

Redacția
Încarcă...