News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Social

Două pășcănence au ajuns la spital intoxicate. Una cu ciuperci, iar cealaltă a vrut să se sinucidă cu antidepresive

Aveți mare grijă la ciupercile care vreți să le gătiți, deseori cei care le consumă sunt la un pas de moarte. Numarul cazurilor de intoxicare cu ciuperci ia amploare în special la început de toamnă, când sunt înregistrate condiții climaterice favorabile pentru creșterea acestora.

Duminică, 8 septembrie, o femeie în vârstă de 49 de ani din Pașcani a ajuns la spital cu intoxicație cu ciuperci. Pacienta a primit îngrijirile medicale necesare și este înafara oricărui pericol.O altă femeie a ajuns tot în Compartimentul de Primiri Urgențe după ce a vrut să se sinucidă cu pastile. Tânăra în vârstă de 25 de ani s-a intoxicat voluntar cu benzodiazepine. A refuzat să fie tratată și a plecat la domiciliu.    

 Citește și: {loadposition articlescategoryload}

  

 

 

Related posts

Parola perfectă: cum securizezi orice cont online fără emoții

Redacția

Moș Crăciun le-a adus cadouri și premii în bani elevilor din Valea Seacă, cu rezultate bune la învățătură

Marius Parteni

Post vacant de paznic la Colegiul “Sadoveanu”

Ema Roman
Încarcă...