La nivelul centrelor de examinare din municipiul Pașcani două eleve au obținut nota maximă la Bacalaureat.
Este vorba despre Maria Gabriela Grigoriu și Iuliana Diana Târpescu, ambele eleve ale Colegiului Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani.
La nivel național la examenul de Bacalaureat sunt 97 de absolvenți care au obținut media 10.


