RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
AdministrațieLocalPolitică

Deputatul Sorin Năcuță a depus jurământul

Al doilea parlamentar din partea PNL Pașcani, organizația județeană Iași, a preluat ieri mandatul. Sorin Năcuță a depus jurământul de credință, în Camera Deputaților.

Sorin Năcuță, aflat la cel de-al doilea mandat de parlamentar a rostit:”Jur să-mi îndeplinesc cu onoare şi fidelitate mandatul încredinţat de popor. Aşa să mă ajute Dumnezeu”.

Într-o postare pe pagina de Facebook acesta a anunțat prioritățile pentru perioada următoare.“Alături de colegii Alexandru Muraru și Lucian Rusu voi susține proiectele de interes pentru județul Iași și prioritățile Partidului Național Liberal, pentru români. Prima prioritate este Bugetul de stat pentru anul 2025”.

Precizăm faptul că de astăzi au început dezbaterile pe comisiile de specialitate ale camerelor reunite din Parlamentul Romaniei. Joi, 6 februarie, va fi ședința de vot final, pe marginea bugetului național.

  

Related posts

Reparații și îmbrăcăminți bituminoase în mai multe zone din Pașcani

Marius Parteni

Un val de aer rece lovește România: Temperaturile scad dramatic și încep ninsorile

Redacția

Lider ALDE la Pașcani:”Asigurăm majoritatea. Fără noi nu trece nici un proiect al CJ Iași”

Marius Parteni
Încarcă...