News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Deputatul Grigore Crăciunescu: ”Centrul Civic este 99% inițiativa mea și 1% a viceprimarului Vasile Axinte. Eu am dosare pentru că unii sunt invidioși pe ce-am făcut”

Deputatul Grigore Crăciunescu, fostul primar al municipiului Pașcani, a făcut aseară în emisiunea ”În Obiectiv” o declarație dură la adresa actualului primar Dumitru Pantazi. Referindu-se la investițiile făcute în vremea sa, deputatul Crăciunescu a apreciat că toate controversele și reclamațiile pe marginea acestor obiective au fost făcute de actuala administrație publică din invidie.

 

”Ăsta este necazul și durerea celor care conduc acum municipiul că nu au făcut ei ce am făcut eu. Asta se cheamă invidie. Dacă eu nu făceam aceste lucruri nu aveam probleme. Nu mă reclama nimeni nicăieri,” a spus fostul primar.

  

Crăciunescu a continuat prin a cota, ironic, la 1% contribuția viceprimarului Vasile Axinte la asfaltarea Centrului Civic al municipiului.

”Centrul Civic îmi aparține în integralitate, sută la sută…Hai să fiu corect 99%  că 1% îi dăm domnului viceprimar Vasile Axinte că a pus următoarea porțiune de asfalt. E prea minor,” a încheiat fostul edil șef.

 

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

O grădiniță nouă, modernizarea unei săli de sport și a Aleii Parcului ar putea fi finanțate prin bani europeni! Proiectul a trecut de prima etapă! Urmează precontractarea!

Răzvan Grecu

Recomandări ANPC privind produsele de post

Redacția

Circulația tirurilor a fost restricționată pe tronsonul Moțca- Pașcani – Târgu Frumos. 25 de drumuri județene închise! (VIDEO)

Marius Parteni
Încarcă...