NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sport

”Crosul Toamnei”, ediția a XII-a. Câștigătorii concursului la cele 18 categorii

Cu mic, cu mare, pășcănenii au ieșit la alergat sâmbătă, 26 octombrie, la un eveniment devenit deja tradiție în municipiul nostru.  La ediția a XII-a au participat 271 de persoane (133 băieți și 138 fete).  

 

Au fost participanți și la categoria 50-59 de ani, iar locul I a fost obținut de Constantin Văcărașu, poștașul din municipiul nostru care de mulți ani este fruntaș la ”Marșul Poștașilor”. Și la categoria peste 60 de ani au fost participanți, pe primele locuri s-au situat atât bărbați, dar și o doamnă.

 

Premiile au constat în echipamente sportive, cupe și diplome pentru locurile I,II și III. Locurile IV și V au primit tricouri și diplome.Și vremea a ținut cu participanții la ”Crosul Toamnei”, care i-a scos din casă pe pășcănenii dornici de mișcare.

Evenimentul a fost organizat de Primăria Pașcani, Clubul Sportiv Municipal și Liceul Teoretic ”Miron Costin”, alături  de parteneri: Colegiul Tehnic de C.F. „Unirea” ,Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc” , Şcoala Gimnazială Gâşteşti, Şcoala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” și Casa Municipală de Cultură „Mihail Sadoveanu” .

CÂŞTIGĂTORII ”Crosului Toamnei”,   la cele 18 categorii:

 Categoria pînă în 7 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

CHELARU SORINA MARIA

I

2.

ACATINCĂI TEODORA

II

3.

NASTASIA LUCIA

III

4.

BOBOC ŞTEFANIA IOANA

IV

5.

PASCARU MARIA

V

Categoria până în 7 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

LIPOVANU DENIS

I

2.

FLOREA SEBASTIAN

II

3.

ISACHE SABIN ANDREI

III

4.

ANCUŢA VLAD DENIS

IV

5.

POPA OVIDIU

V

Categoria 8-10 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

AGACHE ANDRA 

I

2.

BARHAN BRÂNDUŞA

II

3.

FLOREA BIANCA MARIA

III

4.

CREANGĂ ALESSIA

IV

5.

AGACHE MIRUNE

V

Categoria 8 – 10 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

TĂNASE ŞTEFAN

I

2.

AGACHE PATRIC

II

3.

NICULEASA ANDREI

III

4.

CIOBANU ŞTEFAN

IV

5.

DARIE TUDOR

V

Categoria 11-13 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

COSTEA LAVINIA GEORGIANA

I

2.

BURLACU ANDREEA IONELA

II

3.

BERBECE IUSTINA

III

4.

MACOVEI ANA MARIA

IV

5.

ILINCA MĂDĂLINA

V

Categoria 11-13 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

MACOVEI IOAN DARIUS

I

2.

CIOPRAGA VICTOR

II

3.

CHIUARIU DAN ROBERT

III

4.

NEGREA IULIAN

IV

5.

TĂTĂRUŞANU ANDREI

V

 

Categoria 14-16 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

COŞERARIU BIANCA

I

2.

NANTU MARIA

II

3.

NANTU BIANCA

III

4.

DUDUMAN ANCA

IV

5.

DUMITRAŞC DENISA CRISTINA

V

Categoria 14-16 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

BABĂTĂ ANDREI

I

2.

ANDRII CONSTANTIN

II

3.

CHELARU RAYMUND

III

4.

PUŞCAŞU COSMIN

IV

5.

IRIMIA ROBERT

V

Categoria 17-19 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

LAZĂR LARISA

I

2.

 

II

3.

 

III

4.

 

IV

5.

 

V

Categoria 17-19 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

BUCIULEAC IONUŢ DANIEL

I

2.

HUŢANU VASILE EUSEBIU

II

3.

FLOREA TEODOR ALEXANDRU

III

4.

IFTIMIA ANDREI

IV

5.

DAVIDOAIA MARIAN

V

Categoria 20 – 34 ani feminin

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

BUZENCHI DELIA

I

2.

PRODAN LILIANA

II

3.

 

III

4.

 

IV

5.

 

V

Categoria 20 – 34 ani masculin

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

GABAVER GAVRIL

I

2.

SAVU ALEXANDRU MIHAI

II

3.

DUMITRU IOAN CĂTĂLIN

III

4.

RADU IONEL

IV

5.

PRISACARIU ADRIAN VASILE

V

Categoria 35 – 49 ani feminin

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

BUCOVANU MIHAELA

I

2.

CREANGĂ NADIA

II

3.

BURLACU ALINA ELENA

III

4.

TARCAN FLORENTINA

IV

5.

MACOVEI MIHAELA

V

Categoria 35 – 49 ani masculin

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

MACOVEI CONSTANTIN

I

2.

GLAVNIU IONEL

II

3.

CHIPER VASILE

III

4.

MACOVEI IONUŢ

IV

5.

IORDACHE MARINICĂ

V

Categoria 50 – 59 ani feminin

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

CUVULIUC ECATERINA

I

2.

CONSTANTINESCU VIORICA

II

3.

 

III

4.

 

IV

5.

 

V

Categoria 50 – 59 ani masculin

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

VĂCĂRAŞU CONSTANTIN

I

2.

VERNICĂ AUREL

II

3.

AIONIESEI VASILE

III

4.

APETROAIE ŞTEFĂNEL

IV

5.

 

V

Categoria peste 60 ani feminin

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

PLEŞCAN MARIANA  

I

2.

 

II

3.

 

III

Categoria peste 60 ani masculin

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

CERNEUŢEANU OCTAV

I

2.

TĂNĂSELEA GHEORGHE

II

3.

RÎZNIC FLORIN

III

4.

 

IV

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements
Loading...

Related posts

Juniorii de la CSM Pașcani vor întâlni o formație din Qatar

Răzvan Grecu

CSM Pașcani – Știința Miroslava, în prima etapă din noul campionat: Iată programul turului!

Marius Parteni

Liga 3, seria I: CSM Pașcani – CSM Focșani 0-2

Marius Parteni

Lasă un comentariu

* Comentând aici sunteți de acord cu stocare datelor dumneavoastră pe acest site