Cu mic, cu mare, pășcănenii au ieșit la alergat sâmbătă, 26 octombrie, la un eveniment devenit deja tradiție în municipiul nostru. La ediția a XII-a au participat 271 de persoane (133 băieți și 138 fete).
Au fost participanți și la categoria 50-59 de ani, iar locul I a fost obținut de Constantin Văcărașu, poștașul din municipiul nostru care de mulți ani este fruntaș la ”Marșul Poștașilor”. Și la categoria peste 60 de ani au fost participanți, pe primele locuri s-au situat atât bărbați, dar și o doamnă.
Premiile au constat în echipamente sportive, cupe și diplome pentru locurile I,II și III. Locurile IV și V au primit tricouri și diplome.Și vremea a ținut cu participanții la ”Crosul Toamnei”, care i-a scos din casă pe pășcănenii dornici de mișcare.
Evenimentul a fost organizat de Primăria Pașcani, Clubul Sportiv Municipal și Liceul Teoretic ”Miron Costin”, alături de parteneri: Colegiul Tehnic de C.F. „Unirea” ,Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc” , Şcoala Gimnazială Gâşteşti, Şcoala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” și Casa Municipală de Cultură „Mihail Sadoveanu” .
CÂŞTIGĂTORII ”Crosului Toamnei”, la cele 18 categorii:
Categoria pînă în 7 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
CHELARU SORINA MARIA |
I |
2. |
ACATINCĂI TEODORA |
II |
3. |
NASTASIA LUCIA |
III |
4. |
BOBOC ŞTEFANIA IOANA |
IV |
5. |
PASCARU MARIA |
V |
Categoria până în 7 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
LIPOVANU DENIS |
I |
2. |
FLOREA SEBASTIAN |
II |
3. |
ISACHE SABIN ANDREI |
III |
4. |
ANCUŢA VLAD DENIS |
IV |
5. |
POPA OVIDIU |
V |
Categoria 8-10 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
AGACHE ANDRA |
I |
2. |
BARHAN BRÂNDUŞA |
II |
3. |
FLOREA BIANCA MARIA |
III |
4. |
CREANGĂ ALESSIA |
IV |
5. |
AGACHE MIRUNE |
V |
Categoria 8 – 10 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
TĂNASE ŞTEFAN |
I |
2. |
AGACHE PATRIC |
II |
3. |
NICULEASA ANDREI |
III |
4. |
CIOBANU ŞTEFAN |
IV |
5. |
DARIE TUDOR |
V |
Categoria 11-13 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
COSTEA LAVINIA GEORGIANA |
I |
2. |
BURLACU ANDREEA IONELA |
II |
3. |
BERBECE IUSTINA |
III |
4. |
MACOVEI ANA MARIA |
IV |
5. |
ILINCA MĂDĂLINA |
V |
Categoria 11-13 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
MACOVEI IOAN DARIUS |
I |
2. |
CIOPRAGA VICTOR |
II |
3. |
CHIUARIU DAN ROBERT |
III |
4. |
NEGREA IULIAN |
IV |
5. |
TĂTĂRUŞANU ANDREI |
V |
Categoria 14-16 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
COŞERARIU BIANCA |
I |
2. |
NANTU MARIA |
II |
3. |
NANTU BIANCA |
III |
4. |
DUDUMAN ANCA |
IV |
5. |
DUMITRAŞC DENISA CRISTINA |
V |
Categoria 14-16 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BABĂTĂ ANDREI |
I |
2. |
ANDRII CONSTANTIN |
II |
3. |
CHELARU RAYMUND |
III |
4. |
PUŞCAŞU COSMIN |
IV |
5. |
IRIMIA ROBERT |
V |
Categoria 17-19 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
LAZĂR LARISA |
I |
2. |
|
II |
3. |
|
III |
4. |
|
IV |
5. |
|
V |
Categoria 17-19 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BUCIULEAC IONUŢ DANIEL |
I |
2. |
HUŢANU VASILE EUSEBIU |
II |
3. |
FLOREA TEODOR ALEXANDRU |
III |
4. |
IFTIMIA ANDREI |
IV |
5. |
DAVIDOAIA MARIAN |
V |
Categoria 20 – 34 ani feminin
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BUZENCHI DELIA |
I |
2. |
PRODAN LILIANA |
II |
3. |
|
III |
4. |
|
IV |
5. |
|
V |
Categoria 20 – 34 ani masculin
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
GABAVER GAVRIL |
I |
2. |
SAVU ALEXANDRU MIHAI |
II |
3. |
DUMITRU IOAN CĂTĂLIN |
III |
4. |
RADU IONEL |
IV |
5. |
PRISACARIU ADRIAN VASILE |
V |
Categoria 35 – 49 ani feminin
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BUCOVANU MIHAELA |
I |
2. |
CREANGĂ NADIA |
II |
3. |
BURLACU ALINA ELENA |
III |
4. |
TARCAN FLORENTINA |
IV |
5. |
MACOVEI MIHAELA |
V |
Categoria 35 – 49 ani masculin
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
MACOVEI CONSTANTIN |
I |
2. |
GLAVNIU IONEL |
II |
3. |
CHIPER VASILE |
III |
4. |
MACOVEI IONUŢ |
IV |
5. |
IORDACHE MARINICĂ |
V |
Categoria 50 – 59 ani feminin
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
CUVULIUC ECATERINA |
I |
2. |
CONSTANTINESCU VIORICA |
II |
3. |
|
III |
4. |
|
IV |
5. |
|
V |
Categoria 50 – 59 ani masculin
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
VĂCĂRAŞU CONSTANTIN |
I |
2. |
VERNICĂ AUREL |
II |
3. |
AIONIESEI VASILE |
III |
4. |
APETROAIE ŞTEFĂNEL |
IV |
5. |
|
V |
Categoria peste 60 ani feminin
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
PLEŞCAN MARIANA |
I |
2. |
|
II |
3. |
|
III |
Categoria peste 60 ani masculin
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
CERNEUŢEANU OCTAV |
I |
2. |
TĂNĂSELEA GHEORGHE |
II |
3. |
RÎZNIC FLORIN |
III |
4. |
|
IV |