Un tânăr din Todireşti s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat de poliţişti la volanul unei maşini radiate.
În vârstă de 20 ani, şoferul nu avea nici permis auto. De asemenea, s-a constat că autoturismul figurează radiat din Belgia din luna martie 2017 şi nu figurează în evidenţele auto ale altor state.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul neînmatriculat, punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul cu număr fals și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.


