Dis de dimneață cu mic cu mare pășcănenii pasionați de mișcare au ieșit din case pentru a participa la tradiționalul cros al toamnei. Aflată deja la ediția a VII-a competiția organizată de municipalitate, CSM și Asociația „Șansa 2010” Pașcani a strâns la start 342 de sportivi.
Participanții au fost împărțiți în 17 categorii după vârstă și sex, 195 băieți și 147 de fete. Câștigătorii au plecat acasă cu diploma, cupe, tricouri și bani: 250 de lei locul I, 200 lei locul II și 150 de lei locul III.
Categoria pînă în 7 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
LUCIA AGAPI ELEN |
I |
2. |
AGAVRILOAIE ŞTEFANA |
II |
3. |
AMARIEI IOANA ŞTEFANIA |
III |
Categoria până în 7 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
MACOVEI IOAN DARIUS |
I |
2. |
ANCUŢA ANDREI RĂZVAN |
II |
3. |
DAVIDOAIA SAMUIEL |
III |
Categoria 8-10 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
CIOPRAGA ANDRADA |
I |
2. |
BERBECE IUSTINA |
II |
3. |
COŞERARIU BIANCA |
III |
Categoria 8 – 10 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
LUCA PAUL |
I |
2. |
DAVIDOAIA BOGDAN |
II |
3. |
DASCĂLU FLORIN |
III |
Categoria 11-13 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
SANDU ANDRADA |
I |
2. |
MAFTEI CLAUDIA |
II |
3. |
GLIGOR LUIZA |
III |
Categoria 11-13 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
AGHIORGESEI ANDREI |
I |
2. |
ROTARU CRISTINEL |
II |
3. |
BUZENCHI PETRU |
III |
Categoria 14-16 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BOTEZ ANDRA |
I |
2. |
TARCAN LAURA |
II |
3. |
COPCEA DENISA |
III |
Categoria 14-16 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
CARTAS FLORIN |
I |
2. |
MACOVEI DANIEL |
II |
3. |
COPCEA ILIE |
III |
Categoria 17-19 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BRÎNZĂ ANDREEA |
I |
2. |
PĂVĂLOAIA VASILICA |
II |
3. |
CORNILĂ MIHAELA LAURA |
III |
Categoria 17-19 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
ASMARANDI ALEXANDRU |
I |
2. |
MIHĂILĂ ŞTEFAN |
II |
3. |
IONEASA ADRIAN |
III |
Categoria 20 – 34 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
BOTEZ ANA MARIA |
I |
2. |
COMONIŢĂ IOANA |
II |
3. |
ANCUŢA ANA MARIA |
III |
Categoria 20 – 34 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
ATĂNĂSOAEI CĂTĂLIN |
I |
2. |
URSU PETRU GABRIEL |
II |
3. |
CONSTANTINESCU CLAUDIU |
III |
Categoria 35 – 49 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
MACOVEI MIHAELA |
I |
2. |
BURLACU MINODORA |
II |
3. |
RAINDEL LAURA |
III |
Categoria 35 – 49 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
VĂCĂRAŞU CONSTANTIN |
I |
2. |
MACOVEI CONSTANTIN |
II |
3. |
DINCO GABRIEL |
III |
Categoria peste 50 ani fete
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
CUVULIUC ECATERINA |
I |
2. |
HEN LUCIA |
II |
3. |
POLON ANICA |
III |
Categoria peste 50 ani băieţi
Nr. crt. |
Nume/prenume |
Locul |
1. |
HEN TITUS |
I |
2. |
VERNICA AUREL |
II |
3. |
COVACI OVIDIU |
III |
Premiu special
Nr. crt. |
Nume/prenume |
|
1. |
DOROFTEI MIHAI |
„cel mai vârstnic participant” |
{flv}diverse/crosul toamnei 2014 {/flv}
Citește și: {loadposition articlescategoryload}