Incident între locatarii unui bloc din zona vale. O femeie de 57 ani a solicitat ieri prin apel la 112 prezența unui echipaj de Poliție în blocul unde locuiește.
Aceasta le-a declarat oamenilor legii că în timp ce stătea de vorbă cu o altă femeie a fost lovită fără motiv cu palma peste față de către un vecin. Polițiștii au discutat cu cel acuzat, căruia i-au aplicat o amendă de 300 lei.
În acest caz a fost deschis și un dosar penal pentru lovire.


