Sport

A început Cupa 1 Decembrie la tenis de câmp. Vezi primii câștigători

În perioada 18 noiembrie – 1 decembrie 2013, Municipiul Paşcani şi Clubul Sportiv Municipal Paşcani organizează manifestarea sportivă – Cupa 1 Decembrie la tenis de câmp. La competiția din acest an s-au înscris 18  sportivi pe categorii diferite, în funcție de vârstă și sex.

În acest weekend s-au stabilit deja primii câștigători. Astfel, la categoria 10-13 ani, mixt, s-au înscris 5 sportivi: Sânziana Grosu, Demetra Ursu, Bianca Andrei, Cristian Climinte și Vlad Băiceanu. La final s-a impus Bianca Andrei, urmată de Sânziana Grosu, iar pe locul III s-a clasat Cristian Cleminte.

La categoria 14-17 ani băieți s-au înscris un număr de 3 sportivi. Cel mai bun dintre aceștia a fost Octavian Stoica, urmat de Bogdan Micu și Cezar Todosiu.

La categoria peste 18 ani fete, s-au înscris tot 3 sportive iar la finalul competiției câștigătoare a fost Nicoleta Boboc, urmată de Ana Maria Ancuța și Alexandra Burțilă.

La categoria 31-44 ani competiția a debutat ieri și va continua și zilele următoare. Aici s-au înscris 8 sportivi, iar partidele au avut următoarele rezultate: Adrian Cornea – Silviu Moraru 6-3 / 6-4, C Popa – C Cășuneanu 6-4 / 6-4, G Buzatu – L Verdeș  3-6 / 6-4, V lang – Gelu Nedelcu 6-3 / 6-4.

Competiția va continua și cu celelalte categorii de vârstă până pe data de 1 decembrie când se vor stabili primii câștigători într-un cadru festiv.