News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

Update: Unul dintre autorii spargerii de la barul din Stația CF Pașcani a fost arestat pentru 29 de zile

Update: În jurul orelor 15.35, tânărul a primit mandat de arestare preventivă pentru 29 de zile, din partea completului care a dat verdictul în acest caz.

Pășcăneanul care a fost implicat alături de alt prieten într-un furt dintr-un bar situat în stația CF Pașcani a fost adus astăzi, în jurul orei 11.00, în fața procurorilor.

  

ora 11.35 Cezar Anghel în vârstă de 19 ani este audiat la această oră, iar polițiștii au înaintat dosarul cu propunerea de arestare preventivă. Tânărul este recidivist, fiind cercetat în mai multe cazuri de furt care au avut loc în ultimii ani. Printre ele se află și cel din decembrie 2012, când pășcăneanul împreună cu Ion Radu și Petru Baras din municipiu au spart un apartament din zona vale, prejudiciul fiind de 6.000 lei.  

Reamintim faptul că Cezar Anghel și Robert Bran au spart un bar din stația CF Pașcani în luna octombrie 2013 de unde au furat 600 de lei și băutură de aceeași valoare. Suma sustrasă nu a mai fost recuperată, ea fiind cheltuită de cei doi la jocurile de noroc în aceeași seară. Banii i-au împărțit pe Esplanada din zona vale, acolo unde au fost surprinși de camerele de supraveghere. O parte din băutura furată au abandonat-o într-un tufiș din zona Gării.

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

A plouat cu amenzi în weekend: peste 400 de sancţiuni contravenţionale si zeci de permise reţinute de poliţiştii rutieri

Carmen Bălăceanu

Anchetă DGA în cazul lăutarului care a încercat să ofere mită poliţiştilor păşcăneni

Ema Roman

Festivitate de avansare în grad la IPJ Iași. Doi dintre polițiști activează în cadrul secției Pașcani

Marius Parteni
Încarcă...