Sport

Turneul “Eugen Axinia” de la Ruginoasa: Iată câștigătorii!

Stadionul de fotbal din Ruginoasa a găzduit astăzi o competiție extrem de antrenantă și disputată, la care au participat șase echipe. Au răspuns invitației organizatorilor echipe din Suceava, Iași și Bacău.

Finala competiției a revenit echipei gazdă, Unirea Ruginoasa, care a trecut la limită, scor 2-1, de grupa 2005 aparținând formației CSM Pașcani, pregătită de Dan Condurache.

Cele două echipe au câștigat grupele în care au fost repartizate, fapt ce le-a trimis direct în ultimul act.

Locului trei a revenit celor de la Magic Iași, urmată de Athetlic, Aerostar Bacău și Junior Suceava.

Competiția a fost una extrem de disputată, jucătorii având evoluții de excepție. Totul s-a desfășurat intr-un exemplar spirit de fair-play. Arbitrii competiție nu au dictat nici un cartonaș roșu sau lovitură de pedeapsă.