















Acțiune inedită a elevilor Colegiului Tehnic CF Unirea , care le-au pregătit o surpriză deosebită dascălilor lor, de Ziua Educației.
A fost o zi în care profesorii au primit provocări de la elevi, în fiecare pauză.
Dascălii Colegiului “Unirea” și-au amintit de învățătorii și profesorii lor, de momente marcante din viața de elev, în cadrul unui joc cu numeroase indicii și provocări.
Un Treasure Hunting care i-a făcut pe profesori sa se întoarcă în timp.
A fost o zi plină, fiecare pauză fiind așteptată și mai tare pentru că atunci întoarcerea în timp a căpătat noi și noi nuanțe și trimiteri către amintire.
La final, poveștile școlarilor de odinioară, astăzi profesori respectabili, erau așternute deja pe hârtii colorate.
Elevii, învățăceii de azi, i-au ascultat pe învățăceii de odinioară povestind despre dascălii lor dragi, despre influențele acestora în conturarea personalităților dumnealor, despre pățanii, mărturii și nostalgii.
”Atâta înțelepciune într-o viață, atâtea experiențe trăite în ani, atâția dascăli veritabili pentru care cursa amintirilor a fost astăzi o reală provocare acceptată asumat. Azi a fost cu și despre dascăli, dascăli care au fost și profesori ce sunt, despre trudă și pasiune, și nu în ultimul rând, despre superputerea de a face din copil OM”, au scris elevii de la ”Unirea” pe pagina de socializare a liceului.
facebook Colegiul Tehnic CF ”Unirea” Pașcani


