RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sănătate

Testele antigen ar putea reveni în farmacii

Testele antigen pentru COVID-19 ar putea să revină în farmacii după ce au fost retrase în luna noiembrie, când s-a spus că pot fi utilizate doar de către personalul medical.

Ministrul sănătăţii, Vlad Voiculescu, a declarat că ar fi bine ca populaţia să aibă acces la teste antigen de calitate, inclusiv în farmacii.

Vlad Voiculescu: Vom reevalua această chestiune. Avem de ieri un nou preşedinte al Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi am avut deja această discuţie. Cred că e bine ca oamenii să aibă acces la teste antigen de calitate şi lucrul ăsta cred că poate să se întâmple şi în farmacii, dar trebuie să avem discuţii cu experţii în domeniu.

radioiasi.ro

  

Related posts

Alexandru Rafila: Relaxarea noastră ca indivizi este responsabilă de creșterea numărului de cazuri de COVID-19

Redacția

Caniculă în Pașcani: un singur cort, în Piața Casei de Cultură

Răzvan Grecu

Video Reportaj din Spitalul Municipal de Urgență Pașcani, din mijlocul celor care tratează pacienți infectați cu Covid-19!

Marius Parteni
Încarcă...