
Strada George Coșbuc din Târgu Frumos va fi asfaltată printr-un proiect cu fonduri europene. Lucrările au început de luni, 21 octombrie și vor fi efectuate în funcție de condițiile meteorologice. În această perioadă, accesul pe strada George Coșbuc este permis doar autovehiculelor de intervenție.
”Începând de luni, 21 octombrie, în funcție de condițiile meteorologice, constructorii contractați de Primăria Orașului Târgu Frumos fac lucrări de modernizare constând în pregătirea terenului in vederea turnarii straturilor de mixtură asfaltică pe strada George Coșbuc.În perioada menționată accesul pe strada George Coșbuc este permis doar pentru autovehiculele de intervenție (poliție, ambulanță, pompieri etc.)Strada George Coșbuc are o lungime de 1057 metri, lucrările sunt executate în cadrul unui contract în valoare de 768.000 lei cu TVA”, anunță primarul orașului Târgu Frumos, Ionel Vatamanu, într-o postare pe facebook.
Investiția de va derula cu fonduri europene prin Grupul de Acțiune Locală Iași Sud -Vest, din care orașul face parte.


