RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Simion îl critică pe Nicușor Dan pentru participarea la lansarea candidaturii lui Drulă: „Total imoral și neconstituțional. În alte vremuri ar fi fost imediat suspendat”

Liderul AUR, George Simion, l-a criticat, duminică, pe președintele Nicușor Dan pentru participarea la lansarea candidaturii lui Cătălin Drulă (USR) la alegerile pentru Primăria Capitalei.

George Simion și Nicușor Dan/FOTO: Colaj EPA-EFE

George Simion și Nicușor Dan/FOTO: Colaj EPA-EFE

Potrivit lui Simion, comportamentul președintelui este „total imoral și neconstituțional”.

  

„În timp ce noi suntem aici, în Teleorman, Nicuşor Dan participă la evenimentul unui partid politic, susţinând un candidat în campania electorală de la Bucureşti, ceea ce este total imoral, total neconstituţional, total în afara fişei postului său.

Aceasta ar fi fost de neconceput în alte vremuri, în care un asemenea gest ar fi provocat imediat suspendarea”, a declarat George Simion la Alexandria, unde a participat la Conferinţa judeţeană pentru alegerea conducerii filialei AUR Teleorman, potrivit Agerpres.

Simion a criticat şi guvernarea actuală, afirmând că partidele aflate la putere s-au ridicat „pe hoţie, minciună şi manipulare”.

Ei s-au ridicat pe hoţie, pe minciună şi prin manipulare. În timp ce noi vorbeam cu poporul, ei vorbeau cu Ursula şi cu Macron. PSD este la guvernare cu USR, nu cu AUR. Nu vom putea construi nimic dacă nu vom curăţa mizeria de la vârful statului.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Transnistria intră în colaps, regimul separatist de la Tiraspol a rămas fără bani după ce Rusia a refuzat să mai pompeze fonduri

Redacția

Simona Halep, încă o coborâre în clasamentul WTA – Salt reușit de Ana Bogdan

Redacția

Siegfried Mureșan, numit negociator șef al Parlamentului European pentru Bugetul UE 2024

Redacția
Încarcă...