News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Uncategorized

Patru bebeluşi cu sindrom hemolitic-uremic sunt internaţi la „Marie Curie”

Patru copii sunt internaţi în momentul de faţă la Spitalul „Marie Curie” din Capitală, la secţia Nefrologie, a declarat managerul spitalului, Dan Buzatu.

„Din cei patru copii internaţi, trei sunt pe dializă peritoneală. Copilul care a fost adus ieri din „Sf Gheorghe” nu are sindrom hemolitic-uremic”, a precizat Buzatu pentru MEDIAFAX.

 

  

Miercuri, un copil de opt luni cu suspiciuni de sindrom hemolitic-uremic a fost adus cu un elicopter SMURD de la spitalul din Sf. Gheorghe la Bucureşti, unde a fost internat la „Marie Curie”. Doctorii au infirmat însă zvonurile că bebeluşul ar suferi de aceeaşi boală ca cei din Argeş.

Sursa: mediafax.ro

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Fiscul a strâns 2,6 miliarde de lei în plus

Redacția

Epidemie de gripă cu virusul AH1N1 la graniţă, în Ucraina. MAE emite o atenţionare de călătorie

Redacția

3,5 milioane de romani, in executare silita. O noua lege ar putea impune o suma maxima ce poate fi ceruta de recuperatori

Redacția
Încarcă...