News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Netflix își suspendă serviciile în Rusia

Netflix își suspendă serviciile în Rusia ca reacție la invazia rusă a Ucrainei, a anunțat compania într-un comunicat, relatează Reuters și Variety.

NetflixFoto: Freepik.com

„Având în vedere circumstanțele de pe teren, am decis să ne suspendăm serviciul în Rusia”, a declarat un purtător de cuvânt.

  

Netflix a anunțat deja că va întrerupe temporar viitoarele proiecte și achiziții din Rusia, menționând că serviciul de streaming are în lucru patru proiecte originale rusești, potrivit Variety.

Netflix ar avea aproximativ 1 milion de abonați în Rusia, potrivit Bloomberg.

Alte companii care au suspendat sau limitat operațiunile sau vânzările în Rusia includ: Ikea, Apple, Microsoft, TikTok, Mastercard și Visa, Boeing, Nike și Volkswagen.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Ediție aniversară pentru Dacia Logan

Redacția

Apple va organiza o lansare de amploare pe 10 septembrie. Vor fi prezentate noi versiuni de iPhone, AirPods și Apple Watch

Redacția

VIDEO Cum arată acum pasajul de pe centura Capitalei care ar trebui să fie gata în două săptămâni

Redacția
Încarcă...