News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Australian Open și condițiile de participare pentru 2022 – Simona Halep ar putea să nu ia startul

Organizatorii de la Australian Open au anunțat data la care își doresc să debuteze primul Grand Slam al lui 2022. În plus, oficialii competiției majore au mai precizat că nu vor renunța la carantină, iar acest lucru pune în dubiu participarea Simonei Halep la întrecerea de la Melbourne Park.

Ediția de anul viitor de la AO ar trebui să înceapă pe 17 ianuarie. Anul acesta, turneul a avut loc din 8 februarie, din cauza pandemiei de coronavirus.

Australian Open, carantină strictă în 2021

În 2021, din cauza pandemiei de coronavirus, autorităţile australiene au impus tuturor jucătorilor obligativitatea de a ajunge la Melbourne până la 17 ianuarie şi apoi efectuarea unei carantine stricte de 14 zile, cu posibilitatea de a se antrena cinci ore pe zi.

  

Mai multe cazuri pozitive au fost depistate în Australia în rândul jucătorilor, staff-urilor lor şi oficialilor care au călătorit la Antipozi cu zboruri charter.

Din acest motiv, 72 de jucători şi jucătoare au fost plasaţi într-o carantină strictă, fără a avea voie să iasă din camerele de hotel şi să se antreneze.

Sportivii aflaţi în această situaţie s-au plâns pe reţelele de socializare pentru faptul că nu se pot antrena şi au postat videoclipuri în care arată cum se pregătesc în camerele lor.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Mizele întâlnirii dintre Klaus Iohannis și Joe Biden ANALIZĂ

Redacția

Nicuşor Dan, după ce Elena Lasconi l-a comparat cu Călin Georgescu: „Acum două luni România a fost foarte aproape de dezastru”

Redacția

Românii din peste 6.200 de localități depind de internetul fix de la Digi. De ce va fi obligat operatorul să permită accesul rivalilor la rețeaua sa

Redacția
Încarcă...