
Mai mulţi arbuşti ornamentali au fost scoşi astăzi de pe strada Moldovei şi mutaţi în faţa Primăriei. Este vorba despre copăceii care se aflau în scuarurile dintre cele două sensuri de circulaţie.
Despre ei s-a tot vorbit, în Comisia de Circulaţie, când s-a ajuns la concluzia că îngreunează vizibilitatea şoferilor în zona trecerilor de pietoni. Aceştia au fost scoşi şi mutaţi în faţa Primăriei.
“De pe strada Moldovei s-au scos o serie de tuia şi au fost mutaţi în zona Primăriei. Dacă vor mai fi astfel de cazuri, vom interveni şi vom proceda întocmai”, a declarat Cristian Menegon, purtătorul de cuvânt al Primăriei Paşcani.
Autorităţile locale anunţă o serie de îmbunătăţiri pe care le vor aduce la nivelul imaginii oraşului. În mai multe zone din municipiu va fi montat gazon şi vor fi plantaţi arbori şi arbuşti.
“De zilele următoare, cei de la Braşov vor aduce gazonul, iar apoi vor veni şi copacii ornamentali“, a mai precizat purtătorul de cuvânt al Primăriei Paşcani.


