RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sănătate

Un singur dosar de candidat pentru postul de manager al Spitalului Municipal de Urgență Pașcani! Dosarul va fi analizat mâine

Luni, 2 august, ora 15.00 a fost termenul limită de depunere a dosarelor de candidați interesați să participe la concursul pentru desemnarea noului manager al Spitalului Municipal de Urgență Pașcani.

Din informațiile deținute de reporterii Actualitatea Tv există un candidat care a depus dosarul. Este vorba despre dr. Gabriela Mihalache, conferențiar universitar, rector al Universității Apollonia Iași. Are 39 de ani, iar potrivit informațiilor de pe site-ul unității de învățământ a ocupat multe funcții de conducere.

Este absolventă a Universității “Al. I. Cuza” din Iași, acolo unde a susținut și masterul în fizică aplicată, nanotehnologii.

Dosarul de candidat al acesteia va fi verificat mâine de membrii comisie de la nivelul Spitalului Municipal de Urgență Pașcani, pentru a se stabili dacă întrunește condițiile de participare la concurs. Rezultatul va fi afișat mâine pe site-ul instituției.

  

Dacă candidatul va fi acceptat și nu vor exista contestații, se va trece la următoarele etape. Susținerea publică a proiectului de management, care ar trebui să aibă loc pe data de 11 august 2021, iar pe data de 16 august ar trebui afișat rezultatul final.

Related posts

Test gratuit de evaluare a riscului de osteoporoză la Spitalul din Târgu Frumos

Oana

Spitalul CF Pașcani angajează portar

Redacția

Municipiul Iași a atins un record nedorit: peste 10 cazuri de îmbolnăvire de Covid/1000 locuitori

Redacția
Încarcă...