RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Scandal în AUR. Conducerea unei filiale județene a fost suspendată

Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) a decis suspendarea conducerii filialei județene AUR Dolj, Ionel Gheorghe fiind destituit din funcția de coordonator. Potrivit presei locale, decizia survine pe fondul unor neînțelegeri dintre deputatul Ringo Dămureanu si Marian Vasile, candidatul AUR la Primăria Craiova.

George Simion a fost așteptat duminică la Craiova, după suspendarea confucerii filialei Foto: Arhivă

George Simion a fost așteptat duminică la Craiova, după suspendarea confucerii filialei Foto: Arhivă

AUR a transmis, duminică o dispoziție privind suspendarea conducerii filialei județene Dolj a partidului, Ionel Gheorghe fiind destituit din funcţia de coordonator AUR Dolj, potrivit jurnaldecraiova.ro.

  

În temeiul prevederilor statutului Partidului Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) şi având în vedere modul deficitar de gestionare a conflictelor interne din cadrul filialei județene Dolj, precum şi expunerea în spațiul public a acestor conflicte cu afectarea imaginii partidului,

Secretarul General al partidului AUR, Silviu Titus Păunescu decide:

1. Suspendarea conducerii filialei județene Dolj: Ionel Gheorghe este destituit din funcţia de coordonator AUR Dolj, Conducerea filialei județene Dolj a partidului AUR se suspendă cu efect imediat.

2. Numirea unui coordonator județean interimar: Până la clarificarea situației, se numeşte domnul Cosmin Iosub în calitate de coordonator județean al filialei Dolj.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Noul guvern al Poloniei reia ideea subvenționării celor mai scumpe credite ipotecare din UE

Redacția

Ingrediente ale vieții au fost găsite în fragmentele asteroidului Bennu

Redacția

Un tânăr a murit după ce a fost împuşcat în cap cu o armă de vânătoare

Redacția
Încarcă...