News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Piciorul unui om a fost găsit plutind într-un bazin termal din parcul național Yellowstone / Apa termală ajunge la 60 de grade Celsius

O bucată din piciorul unui om a fost găsită într-un izvor termal din Yellowstone, a anunțat vineri Parcul Național al SUA, în timp ce investighează circumstanțele morții omului, relatează AFP.

piciorul unui om a fost gasit plutind intr-un bazin termal din Yellowstone National ParkFoto: Captura video

Piciorul, care era încălțat, a fost descoperit marți de un agent în „Abyss Pool”, una dintre cele mai adânci bazine naturale de apă caldă (60°C) din parc.

  

Primele elemente ale anchetei efectuate de polițiștii parcului „sugerează că un eveniment în care este implicat un individ s-a produs probabil în dimineața zilei de 31 iulie 2022 la Abyss Pool”, precizează comunicatul.

“În acest moment, parcul consideră că nu este un act criminal. Ancheta continuă pentru a stabili circumstanțele morții”, a adăugat parcul.

Acesta nu este primul accident tragic din acest parc național din vestul american, cel mai vechi din țară.

În 2016, un tânăr a murit după ce a căzut de pe un pod într-un alt izvor termal, iar anul trecut două persoane au suferit arsuri grave.

Autoritățile le-au reamintit încă o dată vizitatorilor să rămână pe poteci și „să fie extrem de a

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Primul tur al alegerilor prezidenţiale va avea loc pe 24 noiembrie

Redacția

webPR: Art Safari Love Edition se deschide din 30 iunie: O nouă colaborare internațională cu National Portrait Gallery, Londra, plus Nimfe și Zombi, o expoziție contemporană cum nu ați mai văzut

Redacția

Cum se explică valul de turiști dispăruți sau decedați în Grecia. „Există un tipar comun”

Redacția
Încarcă...