Sport

Liga 3: CSM Pașcani a pierdut alte trei puncte în runda a doua!

Ghinion! Acesta este cuvântul ce poate fi pus în dreptul rezultatului înregistrat vineri, 3 septembrie, în partida dintre CSM Pașcani și Bucovina Răduți, încheiat cu victoria oaspeților.

Echipa oaspete și-a adjudecat toate cele trei puncte, după ce a întors rezultatul în partea a doua. Eusebiu Mercaș a deschis scorul pentru CSM în minutul 37, fiind astfel primul marcator al echipei într-un meci oficial din acest sezon.

Prima parte s-a încheiat cu scorul de 1-0, la capătul a 45 de minute în care pășcănenii puteau ușor să mai puncteze de două ori.

Reveniți de la cabine, jucătorii din Rădăuți au egalat situația pe tabela de marcaj în minutul 49, urmare a unui penalty obținut după o imprudență a unui fundaș pășcănean. În minutul 68 aceștia s-au detașat grație unei reușite din afara careului.