NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Jocurile Olimpice: 18 finale, programate duminică la Tokyo/ Înot, haltere sau judo, în oferta sportivă la final de weekend

Nu mai puţin de 18 finale vor avea loc duminică la Jocurile Olimpice de la Tokyo, cele mai multe fiind programate la înot, patru.

Sâmbătă, în prima zi a competiției, China a reușit să strângă cele mai multe medalii (detalii aici), în timp ce România s-a clasat pe locul 12, cu o singură medalie de argint, câștigată de Ana Maria Popescu, la proba de spadă.

Programul finalelor de duminică, 25 iulie (ora României):

  • CICLISM PE ŞOSEA

07:00 (Fuji International Speedway) Cursa feminină de fond

  
  • HALTERE

09:50 (Tokyo International Forum) categoria 61 kg masculin – Grupa A
13:50 (Tokyo International Forum) categoria 67 kg masculin – Grupa A

  • ÎNOT

04:30 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt masculin – finala
04:52 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m liber masculin – finala
05:12 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt feminin – finala
05:45 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă feminină 4×100 m liber – finala

  • JUDO

sesiunea 4 (11:00-13:50)
(Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin – meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin – meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin – meciul pentru aur
(Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin – meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin – meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin – meciul pentru aur

  • SĂRITURI ÎN APĂ

09:00 (Tokyo Aquatics Centre) sărituri sincron feminin – trambulina de 3 m – finala

  • SCRIMĂ

13:50 (Makuhari Messe B) floretă individual feminin – meciul pentru medalia de bronz
14:20 (Makuhari Messe B) spadă individual masculin – meciul pentru medalia de bronz
14:45 (Makuhari Messe B) floretă individual feminin – meciul pentru medalia de aur
15:15 (Makuhari Messe B) spadă individual masculin – meciul pentru medalia de aur

  • SKATEBOARD

06:25 (Ariake Sports Park Skateboarding) finala stradală masculină

  • TAEKWONDO

14:30 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin – meci pentru bronz
14:45 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin – meci pentru bronz
15:00 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin – meci pentru bronz
15:15 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin – meci pentru bronz
15:30 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin – meci pentru aur
15:45 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin – meci pentru aur

  • TIR CU ARCUL

10:15 (Yumenoshima Final Field

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Advertisements

Related posts

JO 2020: Senzație în proba de echitație – Un australian a cucerit argintul la 62 de ani

Redacția

Vlad Voiculescu acuză că peste 4.000 de teste pozitive au dispărut din raportările COVID înaintea congresului PNL / Șefa DSP București: Nu am alocat cazurile din lipsă de personal, nu le-am ascuns

Redacția

“Pakistanul nu are dreptul să solicite un guvern incluziv” prim ministrul Imran Khan pus la punct de talibani

Redacția

Lasă un comentariu

* Comentând aici sunteți de acord cu stocare datelor dumneavoastră pe acest site