News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Dinamo, mesaj tăios către șeful arbitrilor

Dinamo București a suferit luni seară o înfrângere în fața celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe (2-1), în etapa cu numărul 18 din SuperLiga României, iar formația bucureșteană a lansat mai multe acuzații la adresa arbitrajului.

Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

Andrei Nicolescu, mesaj către Kyros Vassaras: „Destul!”

  

După 18 etape, Dinamo este penultima în SuperLiga României, având un singur punct peste ultima clasată, FC Botoșani.

Preluată de curând de Zeljko Kopic, formația bucureșteană a ajuns la 12 partide consecutive fără succes în campionat, după ce luni seară a fost învinsă de Sepsi, scor 2-1.

Câinii au acuzat arbitrajul din partida contra covăsnenilor, iar marți, Andrei Nicolescu, administratorul special al echipei din Ștefan cel Mare, a lansat un mesaj tăios la adresa lui Kyros Vassaras, președintele Comisiei Centrale a Arbitrilor.

„Către Comisia Centrală a Arbitrilor,

Domnului Kyros Vassaras,

Președinte al CCA

DESTUL!

În data de 09.11.2023, am depus la CCA un memoriu în care semnalam o serie de erori de arbitraj, comise împotriva echipei noastre. Cu acel prilej,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

VIDEO Charles Michel, la întâlnirea cu Iohannis: „Vă felicit pentru paşii importanţi făcuţi privind aderarea la Spaţiul Schengen”

Redacția

Peste 1,5 miliarde lei investiți în FIDELIS VII. Care fost cel mai vândut instrument al ediției

Redacția

La un pas de adoptare. Legea bugetului și cea a asigurărilor sociale primesc undă verde de la comisii

Redacția
Încarcă...