News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Conducta de apă care alimentează fosta uzină Remar s-a spart. Muncitorii sosiți la fața locului au lăsat blocurile din zonă fără curent electric

Astăzi, în jurul prânzului, o conductă cu apă care alimentează Electroputere VFU Pașcani s-a spart pe strada Ceferiștilor. La fața locului a sosit o echipă de la fosta uzină Remar, pentru a remedia situația.

Conform viceprimarului Vasile Axinte, conducta este folosită de Uzină pentru apă industrială, iar sursa este o captare de la strada Mârzasca.  Aceasta este spartă de mai mult timp, însă astăzi fisura s-a făcut mai mare iar apa curge în canalizare.

Conform martorilor, muncitorii care au ajuns la fața locului au atins cablurile electrice aflate în zonă, iar o parte din blocurile de pe strada Izvoarelor au rămas fără curent electric. Urmează ca muncitării de la Electroputere VFU să repare conducta, iar dacă acest lucru nu va fi posibil, atunci conducta va fi debranșată.

  

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Primăria va plăti 700.000 de lei către Eco Salubritatea din cauza taxei de salubrizare pentru anul 2018!

Răzvan Grecu

PSD și PMP au aprobat majorarea prețului la apă fără a preciza cu cât va crește acesta

Răzvan Grecu

Primăria Pașcani are de achitat 34.000 lei, bani utilizați pentru organizarea alegerilor din luna iunie

Redacția
Încarcă...