News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Avertizare de ninsori: în week-end ninge în nordul Moldovei și în Carpați. În restul țării va ploua

Sursa foto: Pixabay

Primele zăpezi al iernii vor cădea în acest week-end în nordul Moldovei și în munții Carpați, transmite Agenția Națională de Meteorologie.

Începând de vineri seară și până duminică va ploua în cea mai mare parte a țării, cu intensitate mai mare în zonele de deal și munte din vest și sud-vest.

În jumătatea de nord a Moldovei se vor semnala precipitații mixte – în noaptea de vineri spre sâmbătă (18/19 noiembrie) și predominant sub formă de ninsoare – începând din noaptea de sâmbătă spre duminică (19/20 noiembrie), unde local se va depune strat de zăpadă. Pe alocuri va fi polei.

  

La început în nordul Carpaților Orientali, apoi pe alocuri și în zona montană înaltă din rest vor predomina ninsorile și se va depune strat nou

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Iohannis: România câștigă procesul pentru Roșia Montană luptând și reușind să protejeze patrimoniul național

Redacția

Anunțul de ultimă oră al lui Vladimir Putin, amânat pentru miercuri

Redacția

Conflict Israel-Hamas, ”importat” de Franța: 719 acte antisemite au avut în Hexagon după atacul teroriștilor Hamas din 7 octombrie

Redacția
Încarcă...