RCAST.NET
Național

VIDEO SuperLiga: CFR Cluj o spulberă pe Dinamo și revine pe poziția secundă a clasamentului

CFR Cluj a avut nevoie de doar 30 de minute pentru a decide soarta partidei cu Dinamo, încheiată cu scorul de 4-0, în etapa a 27-a a SuperLigii. Ardelenii au revenit temporar pe poziția a doua a clasamentului.

Jucatorii echipei CFR ClujFoto: Inquam Photos / Simion Sebastian Tataru

CFR Cluj – Dinamo 4-0, în etapa a 27-a a SuperLigii

Cu căpitanul Mario Camora revenit după accidentare și cu Ciprian Deac la meciul 400 în SuperLigă, CFR Cluj a ratat mai multe ocazii importante în prima repriză, dar Dinamo a reacționat bine și putea intra în avantaj la cabine.

Scorul a fost deschis în minutul 52, când la un avantaj lăsat de arbitru pentru clujeni, Daniel Birligea a primit o pasă excelentă de la Tachtsidis și l-a învins pe Golubovic cu un șut din interiorul careului.

S-a făcut 2-0 în minutul 68, când Karlo Muhar a marcat cu o lovitură de cap, după cornerul executat de Deac.

CFR nu s-a oprit, iar în minutul 79 Philip Otele a marcat cu latul din centrarea lui Michael.