Mihai Tudose a afirmat, potrivit News, că actuala Coaliţie de guvernare funcţionează bine şi că liderii săi nu se înţeleg doar pe „câteva excepții”, subliniind că „totuși, țara este încă în picioare”.
Mihai Tudose a vorbit despre situația în care se află Coaliția FOTO Captură Video / Arhivă
Europarlamentarul Mihai Tudose a vorbit despre stadiul în care este actuala Coaliție de guvernare. Potrivti News, fiind întrebat cum crede că funcționează relația dintre liderii partidelor aflate la putere, eurodeputatul a subliniat că „țara este în picioare”.
De altfel, social-democratul consideră că actuala coaliţie de guvernare funcţionează bine şi că nu se înţelege doar pe câteva lucruri. „Cu câteva excepţii, că nu ne înţelegem pe câteva chestii, în rest bine. Totuşi, ţara e în picioare. Încă”, a afirmat Tudose.
Ăn ceea ce privește suspiciunile de război între principalele partide aflate la Putere, Mihai Tudose a amintit că actuala Coaliție este formată în urma unui compromis.
„Nu ne-am luat din dragoste. Ne-am luat din interesul de a nu lăsa ţara în acea criză, băgată în alegeri anticipate, haos şi aşa mai departe. Dar nu poate să spună nimeni că,
» Citește continuarea pe pagina autorului


